Żywność, której nie należy jeść, aby mieć jedną zdrową dietę
Pokarmy bogate w cukry mogą przysporzyć nam poważnych problemów zdrowotnych. Spożycie niektórych pokarmów zapobiega posiadaniu jednego odpowiedniego pożywienia. Z biegiem czasu wszyscy wpadamy na pomysł utrzymania zdrowej diety.
Albo dlatego, że doradziliśmy lekarzowi, aby zapobiegał niektórym chorobom, albo dlatego, że chcemy dokonać jednej zmiany w naszym wyglądzie fizycznym i utrzymaniu oraz niektórych nawykach zdrowego życia. Problem w tym, że są produkty, które wydają się nam bardzo atrakcyjne i bogate, ale ich spożycie w całości, jeśli jest wysokie i gazetowe, może powodować poważne problemy zdrowotne.
R. Bravo, ekspert ds. Żywienia i rzecznik Institute Medical European of Obesity (IMEO), stwierdza, że „długoterminowo ta żywność może mieć negatywny wpływ na zdrowie, powodując choroby, takie jak cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, problemy sercowo-naczyniowe; powodując otyłość, niedożywienie , brak witalności i / lub uzależnienie ”.
Czego unikać?
W tym sensie eksperta od żywienia w przypadku incydentu IMEO, w którym musimy wyeliminować z naszej diety lub tak sporadycznie spożywać te pokarmy, jeśli chcesz mieć jeden dobry stan zdrowia:
- Przemysł piekarniczy: po prostu dostarczaj składniki odżywcze, mają wysoką zawartość cukru. Są bardzo bogate w prekursory złego cholesterolu (LDL), a także uzależniają.
- Żywność bardzo przetworzona: taka, która jest przygotowana ze składników bardzo niskiej jakości, bogatych w cukry, tłuszcze nasycone, konserwanty i chemikalia, które w dłuższej perspektywie mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie.
- Żywność, której podstawa jest panierowana lub smażona: pochłaniają dużą ilość tłuszczów nasyconych, co ma działanie rakotwórcze.
- Kiełbasy, które są zbyt tłuste: głównie dlatego, że dostarczają tłuszczów pochodzenia zwierzęcego (nasycone).
- Pokarmy na bazie rafinowanej mąki (makaron, ryż, ziemniaki jako bulwa): powodują, że organizm wchłania nadmiar cukru, mogą zmieniać niektóre funkcje metaboliczne i hormonalne, a także mogą uzależniać.
- Alkohol: dostarcza „pustych” kalorii i zwiększa uczucie głodu.
Zalecane pokarmy
Dlatego chcąc stosować zdrową i zbilansowaną dietę, musimy spożywać takie, które poprawiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, np. Takie, które zawierają więcej błonnika.
Bravo wyjaśnił, że „tego typu pokarmy będą przyjmowane codziennie, poza tym, że wystarczą warzywa, które przyjmują je kilka dni w tygodniu. Ponadto jego spożycie wiąże się jedynie z korzyściami dla zdrowia, np. Zapewnia dłuższą żywotność i równowagę emocjonalny ”. Na tej liście znajdą się:
- Owoce i warzywa: na każdą kalorię pod warunkiem, że jest duża różnorodność witamin i minerałów; są również bogate w błonnik i sycące; Pomagają zrównoważyć poziomy energii. Powinny być spożywane od dwóch do trzech sztuk dziennie.
- Rośliny strączkowe: oprócz tego, że są bogate w mikroelementy, dostarczają białka, które pomaga w utrzymaniu dobrej masy mięśniowej.
- Owoce wytrawne w wielu umiarkowanych: dostarczają zdrowego tłuszczu korzystnego dla funkcjonowania mózgu, układu odpornościowego, hormonalnego, hormonalnego i nerwowego.
- Wołowina jest najdelikatniejszym ze zwierząt mięsnych: zawiera białka o wysokiej wartości biologicznej, pomagające utrzymać jeden prawidłowy profil lipidów i odpowiedni poziom cholesterolu.
- Ryby: dostarcza białka i zdrowych tłuszczów w postaci kwasów omega 3.
„Korzyści płynące ze zbilansowanej diety są bardzo szerokie i idealnie uzupełniałyby troskę o karmienie regularną aktywnością fizyczną, utrzymanie kontroli nad stresem i innymi nawykami zdrowego życia, spanie 8 godzin dziennie, zakaz palenia, pozytywne myślenie, pracę w rośnie
Jak ulepszyć swoją dietę
Staraj się spożywać trzy posiłki dziennie zbilansowane ze zdrowymi przekąskami, jeśli zajdzie taka potrzeba. Śniadanie jest ważne, więc nie należy go unikać, zwłaszcza jeśli próbujesz schudnąć.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz ulepszyć swoją dietę, są pewne pokarmy, których powinieneś jeść więcej, a inne, których powinieneś jeść mniej. Poniżej przedstawiono kilka przykładów.
Jedz więcej :
- owoce i warzywa
- żywność o wysokiej zawartości błonnika, taka jak pieczywo pełnoziarniste, fasola, rośliny strączkowe, ziemniaki ze skórką
- produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak mleko niskotłuszczowe jogurty i sery o niskiej zawartości tłuszczu
- pokarmy zawierające skrobię, takie jak ryż, makaron i chleb
Mniej jeść :
- produkty z przetworzonego mięsa, takie jak kiełbasy, salami, pasztety i hamburgery mięsne; zastąpić chudym mięsem (bez skóry i odtłuszczonym)
- żywność o dużej zawartości soli, na przykład frytki i żywność przetworzona w postaci gotowych potraw i sosów
- słodkie potrawy i napoje, takie jak napoje gazowane, słodycze i ciastka
- żywność o dużej zawartości tłuszczu, taka jak śmietana, masło i ciasta
Wprowadzać zmiany
Ważne jest, aby wprowadzać zmiany stopniowe zmiany nawyków żywieniowych. Żadnych prób wprowadzania drastycznych zmian z dnia na dzień lub wpadania w pułapkę popełniania błędów typowych dla diety. Zmiany w małych gazetach będą miały jeden efekt większy i trwalszy.
Jeśli masz problemy z wprowadzeniem zmian w swojej diecie lub obawiasz się, że dostaniesz wszystkie potrzebne składniki odżywcze, porozmawiaj z lekarzem. Może udzielić praktycznych porad lub skierować do dietetyka, który może udzielić dalszej pomocy.