Seksualność

¿Jak mieć większy apetyt seksualny? 8 niezawodnych wskazówek

Aby poczuć pożądanie, musisz o tym pamiętać. Możliwe, że przy rutynie i tempie życia tak szybkim, że czasami przenosimy seksualność do ostatniego akapitu (ostatniego po długiej serii obowiązków, które z trudem zdążyły się spełnić). Musimy dać pierwszeństwo: musimy się nad tym zastanowić, mieć to na uwadze, nakarmić …

Jeśli tak nie jest, brak praktyki będzie bardziej prawdopodobne, że zniknie, a nawet to nie przyjmie mniej. ¿Jak się wydajesz, jeśli weźmiesz jedną małą gazetę, która zapisuje, co zamierzasz dzisiaj zrobić dla swojego pragnienia?

Może załóż seksowną bieliznę, nałóż tak świadomie krem ​​do ciała, pamiętaj o jednym spotkaniu seksualnym lub przygotuj się psychicznie na następne, przeczytaj opowiadanie erotyczne, jedną kąpiel w pianie … W ten sposób nie będzie dnia, w którym będziesz uprawiać seks co bez wątpienia katapultuje twoje pragnienie.

Samostymulacja (znajomość własnego ciała)

Nie mówimy tylko o masturbacji, ale raczej o „autoerotyce”, określeniu szerszym i nie skupiającym się wyłącznie na genitaliach, ale o odczuwaniu przyjemności poprzez pieszczenie całego ciała. Naszym największym narządem płciowym jest… skóra !! Otacza nas dwumetrowy kwadrat skóry z zakończeniami nerwowymi bardzo wrażliwymi iw większości przypadków skupiamy się tylko na jednej małej działce genitaliów … Uwolnij w sobie cały potencjał przyjemności, odkrywając każdy centymetr swojej skóry, aby poprzez pieszczoty.

Tworzenie fantazji. Jak powiedzieliśmy wcześniej, jest to forma wewnętrznej stymulacji naszego pragnienia. Nie mają czym się dzielić, mogą przebywać tylko w zaciszu Twojej głowy: „Ja dusię, lubię to, co lubię”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, nie przegap naszego artykułu „Fantazje seksualne: anioły czy demony”.

Masaże i pieszczoty. Drzwi do pożądania to odprężenie: pieszczoty, delikatny masaż w różnych częściach ciała w jednym pokoju odprężenia … mogą być drzwiami do spotkania seksualnego niezwykle satysfakcjonującego. Możesz również pomóc przedmiotom: masażerom, długopisom, lodom, chustom z jedwabiu … I nie zapomnij mieć pod ręką olejku aromatycznego, aby uczynić to jeszcze przyjemniejszym.

Wydłuż czas stymulacji. „Tu cię złapię, tu cię zabiję” może być bardzo dobre, ale nie rób tego jedynym sposobem na uprawianie seksu. To dobry czas, kiedy jakieś “jedzenie szybko”, ale kuchnia na wolnym ogniu jest smaczniejsza i apetyczna.

Wykorzystanie seksu zabawkowego , jako sposób na wprowadzenie nowości w relacjach i walkę z syndromem „sobotniego sabadety … tej nocy, jeśli się bałagan”. Użycie tego typu materiału nie jest obowiązkowe, ale jest możliwe. Ważne jest, aby być w zgodzie, aby uniknąć możliwych sytuacji niewygodnych lub presji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o seksie z zabawkami, kliknij tutaj.

Ćwiczenia Kegla (trening mięśni łonowo – guzicznych )

Mają więcej wspólnego z podnieceniem i ułatwiają orgazm, z chęcią jeśli, ale nigdy się nie zepsują, ponieważ wzmacniają mięśnie i promują krew irygacyjną w okolicy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, nie przegap poniższego artykułu.

Terapia seksualna. Czasami konieczna jest interwencja specjalisty, aby rozwiązać problemy związane z pożądaniem. Nasz zespół seksuologów ma do czynienia z jednym specjalistą szkoleniowym w celu rozwiązania trudności takich seksualnych, wśród których do najczęstszych należy spadek lub utrata apetytu seksualnego oraz brak pożądania seksualnego na partnerze.

Mamy nadzieję, że te myśli posłużą jako inspiracja do zwiększenia chęci kochania się i jeszcze pełniejszego i bardziej świadomego cieszenia się seksualnością. Być może w pewnym momencie swojego życia zauważyłeś spadek lub brak apetytu seksualnego i zastanawiałeś się, jak zwiększyć libido. W tym poście damy Ci 7 sztuczek + 1, aby odzyskać i / lub zwiększyć swój apetyt seksualny.

Zacznijmy od początku. ¿Jakie jest pragnienie seksualne? Popęd seksualny lub libido to potrzeba, głód, pragnienie, aby mieć jeden kontakt seksualny (w najszerszym znaczeniu tego słowa, a nie tylko odnoszący się do stosunku). Byłoby to coś oprócz „głodu, chęci jedzenia”, gdyby porównać to z jedzeniem. Idąc za tym paralelizmem, nie zawsze mamy taki sam apetyt, a nawet w pewnych okolicznościach może dojść do nawet jednego braku libido.

Możliwe przyczyny utraty libido

 • Biologiczne. Utrata apetytu seksualnego może być spowodowana przyczynami biologicznymi, takimi jak zaburzenia endokrynologiczne, niewydolność nerek, zaburzenia neurologiczne, nadciśnienie, nowotwory … również zmiany hormonalne (menopauza, ciąża, laktacja …) mogą również wpływać na pożądanie. jako stosowanie niektórych leków (leki przeciwdepresyjne, pigułki antykoncepcyjne, niektóre leki przeciwhistaminowe…).
 • Psychologiczne. Zwykle są to główne przyczyny, które motywują brak zainteresowania seksem.
 • Nuda, rutyna
 • Naprężenie
 • Kolejna dysfunkcja seksualna: przedwczesny wytrysk, problemy z erekcją, ból w związkach …
 • Złe wcześniejsze doświadczenia seksualne
 • Niska samo ocena
 • Niedostateczna lub stronnicza edukacja seksualna
 • Brak komunikacji w parze
 • Wygląd trzeciej osoby
 • Lęk przed stosunkami seksualnymi: lęk przed intymnością, lęk przewidujący, brak doświadczenia …
 • Brak atrakcyjności dla partnera
 • Problemy pary
 • Poczucie zagrożenia dla relacji seksualnych (na przykład lęk przed ciążą) lub obecność w związkach seksu bez pożądania lub wymuszony.
 • Inne problemy psychologiczne: depresja, lęk, obsesje …

Częstość występowania problemów związanych z brakiem pożądania seksualnego jest trudna do ustalenia, czasami z powodu braku zgody co do definicji samego zaburzenia lub innych, jak ma to miejsce w przypadku innych trudności seksualnych, ze względu na „anonimowość”, w jakiej się one utrzymują. W czym tak nie ma zgody co do braku libido, to problem seksualny znacznie częściej występuje wśród kobiet (według autorów między 22% a 50% populacji kobiet) niż wśród mężczyzn (według autorów częstość występowania wynosi od 22% do 50% populacji kobiet). 10% i 15%).

Pragnienie to faza wycinania bardziej „psychologicznego” w odpowiedzi seksualnego człowieka (która składa się z pięciu faz: pożądania, podniecenia, orgazmu, rozwiązania i satysfakcji). Ponadto pragnienie nie przeszkadza korelacji fizjologicznej, z którą można zmierzyć tak obiektywnie (rzecz, która tak dzieje się z innymi fazami odpowiedzi seksualnej, jak orgazm czy podniecenie). Oznacza to, że skąd wiemy, jakie jest nasze pragnienie, jest to subiektywne dzięki naszej własnej percepcji (tak jak to się dzieje z głodem).

Ale my i sedno sprawy… Jak zwiększyć popęd seksualny i odzyskać seksualność w parze?

Pragnienie seksu może aktywować lub budzić się poprzez zewnętrzne bodźce erotyczne, aby dostrzec poprzez zmysły: dotyk, obrazy, zapachy, smaki, dźwięki, obecność ciała, które uważamy za atrakcyjne … a także może być stymulowane przez bodźce erotyczne wewnętrzne: myśli erotyczne, fantazje, uczucia … Wiedząc o tym, mamy tutaj świetne źródło środków na poprawę libido i rozwiązanie problemów, które mogą występować w związku z brakiem seksualności u pary. Aktywuj swoje zmysły i fantazje, a będziesz mógł w zaskakujący sposób zwiększyć swoje pragnienia.