Fitness

5 najczęstszych błędów podczas robienia pompek

Ćwiczenia rozgrzewające do robienia pompek. Bardzo prawdopodobne, że spotkasz się z przegięciami jego ramienia, to ćwiczenie, dzięki któremu możesz trenować klatkę piersiową i triceps w sposób łatwy, skuteczny i tylko własnym ciałem. Ze względu na swoje zalety zakręty są wykonywane przez miliony ludzi na całym świecie, choć nie idealnie.

Niektórzy ludzie popełniają dość częste błędy, kiedy zaczynasz robić pompki, które mogą nawet spowodować kontuzje.Z tego powodu dzisiaj zobaczymy 5 błędów częściej występujących przy robieniu pompek, więc dobrze, naucz się ich unikać, unikaj więc kontuzji i zdejmuj maksimum ze swojego treningu.

Złe ustawienie pleców

Jedną z częstszych awarii podczas robienia pompek jest złe ułożenie pleców. Wiele osób ma tendencję do wyginania pleców w dół, co kończy się jednym nieskutecznym zginaniem.

W tym sensie właściwą rzeczą do zrobienia pompek po raz pierwszy jest trzymanie dolnej części pleców całkowicie prosto, jakby to była deska. Przy jednym zgięciu porusza się górna część tułowia, to znaczy ramiona i klatka piersiowa, a nigdy dolna część pleców. W ten sposób osiągniesz jedno zgięcie, a ponadto unikniesz irytujących zgięć pleców.

Wykonuj pompki „na pół”

Błąd typowy dla początkujących polega na wykonaniu połówki gięcia, to znaczy, że wycinam ścieżkę w gięciu, aby gięcie było mniejszym wysiłkiem. Robienie tego typu pompek nie jest skuteczne w pracy z klatką piersiową i tricepsem.

Jednocześnie gdy robisz wyciskanie na ławce musisz opuszczać sztangę, aż prawie dotkniesz klatki piersiowej, w zgięciach ramienia następuje dokładnie to samo. Oczywiście zginaj się do pełna, aż prawie dotkniesz klatki piersiowej do podłogi. Lepiej jest dobrze wykonać jedno zginanie, co oznacza pięć nieprawidłowych pompek.

Rozłóż ręce za daleko

Oprócz tego, że nie robią jednego ocieplenia w celu zrobienia pompek, kolejnym błędem ludzi, którzy chcą robić więcej pompek, w których naprawdę mogą, jest również rozdzielenie ramion. Autentyczne układanie ramion wykonuje się z ramionami rozstawionymi na szerokość barków i jest to najbardziej kompletne ćwiczenie z udziałem asystentów klatki piersiowej, tricepsa i innych mięśni.

Że tak, można również spróbować wykonać pompki „diamentowe”, z których wykonuje się ręce razem. Te pompki są bardzo trudne do wykonania, ponieważ triceps zajmuje dużo więcej niż klatkę piersiową, co jest świetnym ćwiczeniem do izolacji tricepsa. Tylko te, które polecamy ekspertom.

Nieprawidłowe ustawienie stóp i nóg

Oprócz ułożenia rąk bardzo ważne jest również ustawienie nóg i stóp, ale w przypadku których nowicjuszom się to nie udaje. Niektórzy ustawiają stopy zbyt rozstawione, inni wspierają podbicie stóp, a inni sprawiają, że rzeczy są bardziej dziwaczne, na przykład podparcie kolan. Nie trzeba dodawać, że nie da się zrobić jednego skrętu drogi.

Stopy powinny być ustawione prawie razem, w odstępie kilku centymetrów i opierając się tylko na czubkach palców. Stopa nie powinna wytwarzać żadnych sił, ale po prostu musi działać jako jedno podparcie, aby móc wykonać tak poprawny ruch.

Wykonuj dziwne ruchy biodrami

Wreszcie, wiele osób nie tylko wygina plecy w łuk, ale wykonuje jeden ruch bardzo dziwny przy zginaniu ramion. Aby użyć rąk do opuszczenia, zejdź w dół biodra z ruchem miednicy, czasami utrzymując nawet ręce rozciągnięte.

Wynika to ze zwykłego braku siły i doświadczenia. Jeśli nie jesteś w stanie poprawnie wykonać pompki, lepiej trenować klatkę piersiową w inny sposób, aż będziesz mieć wystarczającą siłę. W innych przypadkach również musisz zrobić jeden program utraty wagi i logicznie rzecz biorąc, przynajmniej peses , mniejszy ciężar będzie musiał podnosić i będziesz łatwiejszy.

Zbyt szybkie wykonywanie ćwiczeń

Kiedy pracujesz w zbyt szybkim tempie, tracisz kontrolę nad ruchem. Wręcz przeciwnie, wolne tempo pozwala na większą aktywację mięśni głębokich.

Nie jest to też powolne poruszanie kamerą, wystarczy jedna prędkość, która pozwoli wyczuć, gdzie narodził się ruch. Jeśli zauważysz, że twój ruch jest niekontrolowany lub nie czujesz niczego, co wskaże nauczyciel, zwolnij tempo, ale wykonujesz mniej powtórzeń. Środek, który robisz, może zwiększyć prędkość.

Nie szanuj granic, które wyznaczasz swojemu ciału

Nauczyliśmy się „bez bólu nie ma korzyści” w świecie sportu, ale tak nie jest. Podczas treningu normalne jest odczuwanie wysiłku, ale nie bólu.

Dlatego bardzo ważne jest, aby słuchać sygnałów, które wysyłasz swojemu ciału, aby spotkać się tam, gdzie możesz dostać, a nie na siłę. Przede wszystkim w przypadku dolegliwości lub kontuzji należy zadbać o siebie i poprosić swojego nauczyciela pilatesu o radę, aby zmodyfikować te ćwiczenia, które powodują dyskomfort.

Odwróć się

¿W czym myślisz? Podczas zajęć skup się na tym, co dzieje się w Twoim ciele, uspokój umysł i zaparkuj myśli w tym czasie. Jest to klucz do osiągnięcia równowagi między ciałem, umysłem i duchem.

Zdejmij jedno ubranie za ciasne lub luźne

Wybierz ubrania, które zapewniają swobodę ruchów. Jeśli chodzisz na zajęcia, lepiej nosić ciasne ubranie, aby nauczyciel mógł widzieć Twoje ciało. Ponadto unikaj biżuterii dużej i pierścionków, możesz zranić. 

Jak widać, jest kilka punktów, na które należy zwracać uwagę podczas zajęć, aby czerpać korzyści, jakie oferuje Pilates i uniknąć kontuzji. Jedna rzecz, która byłaby wdzięczna na moich pierwszych zajęciach, że wyjaśniam, jak włączyć te elementy tak postępowe. W moim przypadku próbowałem zrobić to wszystko na raz i nie udało mi się. I wiem, że ta sytuacja, której doświadczyłem, przydarzyła się wielu innym osobom, niektórzy porzucili Pilates, ponieważ uważają je za trudne lub nawet nudne.

Więc nie próbuj robić tego perfekcyjnie pierwszego dnia. Skoncentruj się na tym punkcie, który jest dla ciebie ważniejszy, na tym, co bardziej potrzebujesz pracy lub kto najbardziej potrzebuje opieki w przypadku, gdy masz jakieś kłopoty.

Środek, dzięki któremu ulepszenia pozwalają zachować płynność jednego oddechu i aktywować mięśnie brzucha bez konieczności zastanawiania się. Abyś mógł zapoznać się z jednym przewodnikiem, który nauczy Cię kroków, aby zacząć ćwiczyć Pilates, który dostosuje ćwiczenia do twoich potrzeb i zwiększy trudność ćwiczeń z uwzględnieniem twojego tempa.

Będzie łatwiej, jeśli pójdziecie razem! ¿Jakie trudności napotykasz podczas ćwiczeń lub uniemożliwiasz start? ¿Pamiętasz, jak minęły pierwsze zajęcia?